PROJECTE MUSICAL DE L'ESCOLA

La nostra escola des de sempre ha mostrat una especial sensibilització per l’Educació Musical i els beneficis globals que l’estudi de la Música provoca en els infants. Té una gran trajectòria en aquest sentit i és per aquesta raó que des del curs 2012-13 s’ha vinculat al Conservatori del Liceu per tal d’oferir un pla d’estudis musicals estructurat i complet que li permet funcionar en paral·lel amb l’ensenyament de règim general d’Educació. 

Des del Conservatori s’ofereixen els diferents programes: sensibilització, bàsic, aprofundiment i avançat i la nostra escola els posa a l’abast de tots els alumnes tant a nivell curricular com extraescolar. Tots els nostres alumnes de 1r i 2n de primària fan una hora més de música i, a partir de 3r, els alumnes que volen poden continuar els seus estudis de cant coral i llenguatge musical. Només han d'apuntar-se a l'instrument (gruitarra, piano o violí) com a activitat extraescolar per poder accedir als diferents programes del Conservatori del Liceu. Per a tots els que participeu de les activitats extraescolars de música el proper dia 30 d'octubre a les 17'30h tindrem una reunió informativa. Us hi esperem!

 

888Poker Review